Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Procesja Bożego Ciała w Modlnej

Data publikacji: 2019-06-27, Data modyfikacji: 2019-06-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało, przeżywaliśmy w tym roku w dniu 20 czerwca.  Obchodzone u nas od przynajmniej siedmiu wieków święto Bożego Ciała ma miejsce w danym roku we czwartek - 60 dni po Wielkanocy. Procesji Bożego Ciała w kościele pw. Bożego Ciała i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej przewodniczył ks. Proboszcz Piotr Bratek, który eucharystię  w monstrancji poniósł do przybranych ołtarzy w otoczeniu druhów strażaków jednostek OSP        w Modlnej i w Czerchowie. Z wielkim też zaangażowaniem w adorację Pana Jezusa,   włączyli się mieszkańcy - wszyscy obecni wierni z tamtejszej Parafii, naśladując swojego kapłana w modlitwie  przy każdym z ustawionych ołtarzy. 

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/1051-procesja-bozego-ciala-w-modlnej
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

    Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

    Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola