Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

O jubileuszowej wystawie i batiku

Data publikacji: 2014-10-24, Data modyfikacji: 2014-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Do końca października można zwiedzać jubileuszową wystawę z okazji 40-lecia Zgierskiej Galerii Sztuki. andbdquo;gabryela - nawrot wspomnieńandrdquo; to ekspozycja powstała przy współpracy znakomitych lokalnych artystów: Gabryeli Nawrot, Anny Szyłło, Ali andUuml;stek, Witolda Warzywody, Mirosława Łuczaka i Tadeusza Wodzińskiego. Zachwyca nie tylko profesjonalizmem, ale i bogactwem form i technik tworzenia. Wystawa ma także walor edukacyjny. W MOK odbyły się cztery warsztaty pt. andbdquo;Jak powstaje batikandrdquo; dla uczniów zgierskich szkół . Autorka prezentacji Gabryela Nawrot postanowiła opowiedzieć młodym ludziom o trudach twórczej pracy. Efekt? Mnóstwo zadanych pytań i chęć stworzenia własnych dzieł sztuki. Dla nieobecnych informacja, że batik to (w dużym skrócie) technika malarska składająca się z procesów woskowania i farbowania tkaniny. Wszystkim, którym sztuka bliska jest sercu, przypominamy, że Galeria czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Pełna treść wiadomości na: http://www.mokzgierz.pl/aktualnosci/417
mokzgierz.pl, Źródło artykułu: mokzgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

    Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

    Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola