Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

“Wesoła Piątka" jak nowa

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-12-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Występy artystyczne przedszkolaków uświetniły uroczyste spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 5 z okazji zakończenia termomodernizacji placówki. Budynek po remoncie otwarto ponad miesiąc temu, jednak jego oficjalne otwarcie, połączone z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania niepodległości, zorganizowano 28 listopada. Dzieci z najstarszych grup zaprezentowały wierszyki i piosenki o swoim przedszkolu, mieście i ojczyźnie, nie zabrakło także tańców narodowych. Występy najmłodszych podziwiali rodzice i zaproszeni goście, wśród nich m.in. burmistrz Jacek Socha i sekretarz Mariusz Ostrowski. Spotkanie było też okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w tegoroczny generalny remont  placówki. Przypomnijmy; prace w budynku rozpoczęto w wakacje, jednak ze względu na ich zakres nie udało się ich zakończyć do września. Stan techniczny budynku był na tyle zły, że burmistrz Jacek Socha zdecydował,  by oprócz prac termomodernizacyjnych wykonać dodatkowe roboty. Została wymieniona instalacja elektryczna, przebudowano kuchnię, myjnię, łazienki i toalety, dostosowano przedszkole do obowiązujących przepisów p-poż, częściowo wymieniono kanalizację, pomalowano klasy, wymieniono glazurę i terakotę. PM5 jest drugim spośród miejskich przedszkoli, objętych projektem pt. „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Miasta Ozorków”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi 2,1 mln zł. W 2017 r. jako pierwsze zmodernizowano PM3, natomiast na 2019 r. zaplanowano termomodernizację PM4, a na 2020 r. – PM1 i PM2.  

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=5793
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola