Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100 lat ZHP dla Niepodległej - wystawa w IHMO

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
7 września w Izbie Historii Miasta Ozorkowa została otwarta wystawa “100 lat ZHP dla Niepodległej”. Przedstawiono na niej ponad 100 lat działalności Związku Harcerstwa Polskiego na terenie naszego miasta i okolic. Wśród eksponatów znalazły się plakaty, fotografie, mundury harcerskie, proporce, plakietki, książeczki harcerskie i instruktorskie, kroniki drużyn i obozów harcerskich i inne rekwizyty. Na wystawie zaprezentowano również sylwetki harcerzy uczestniczących w walkach o niepodległą Polskę. W otwarciu wystawy uczestniczyli mieszkańcy, harcerze, przedstawiciele władz Miasta Ozorkowa i Gminy Ozorków, radni, władze Głównej Kwatery ZHP i Komendy Chorągwi Łódzkiej w osobach m.in. prof. dr hab. Wojciecha J. Katnera, dh. Bolesława Majewskiego i dh. Krzysztofa Jakubca. Wystawę przygotowaną przez Hufiec Ozorków pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy można oglądać do 26 października.

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=5273
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola