Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

100-lecie Odzyskania Niepodległości - miejskie obchody

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Przemarsz ul. Wyszyńskiego z biało-czerwoną flagą i uroczyste nadanie nazwy 100-lecia Odzyskania Niepodległości zbudowanemu w tym roku rondu były jednymi z głównych punktów miejskich obchodów Święta Niepodległości w Ozorkowie. Uroczystości 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęła  msza święta w Kościele św. Józefa, po której uroczyście odsłonięto tablicę memoriałową na Placu Jana Pawła II, upamiętniającą przełomowe wydarzenie dla historii naszego kraju, jakim było odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. Po odsłonięciu tablicy złożono kwiaty, a następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali do ronda 100-lecia Odzyskania Niepodległości, które od dziś, czyli od 11 listopada 2018 r., oficjalnie nosi tę nazwę. O znaczeniu wydarzeń z 1918 roku przypomnieli w swoich wystąpieniach burmistrz Jacek Socha i poseł Marek Matuszewski. Uroczystości zakończyło wspólne zdjęcie na schodach Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ozorkowa. (więcej o dzisiejszej uroczystości oraz innych wydarzeniach w naszym mieście upamiętniających 100-lecie Odzyskania Niepodległości – w Wiadomościach Ozorkowskich 23 listopada)  

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=5590
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola