Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

79. Rocznica Bitwy Nad Bzurą

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Dla 142 Obrońców Ojczyzny – polskich żołnierzy, którzy zginęli w kampanii wrześniowej 1939 roku na polach bitewnych w okolicach Modlnej, poświęcona była patriotyczno-religijna uroczystość w dniu 19 września 2018r. Gmina Ozorków corocznie wpisuje się w szeroko zakrojone w naszym regionie patriotyczne działania władz samorządowych poprzez dbałość o należny szacunek dla bohaterów „polskiego września”. Największa bitwa kampanii wrześniowej w 1939r. trwająca u nas zaledwie kilka dni, przyniosła wiele ofiar - spoczywających na cmentarzach wojennych w naszej gminie. Pielęgnując tę pamięć o polskich bohaterach, mieszkańcy oddają cześć obrońcom swojego kraju i – co bardzo ważne – wzbogacają historyczną świadomość młodego pokolenia.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/882-79-rocznica-bitwy-nad-bzura
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

    Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

    Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola