Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cyrk "WISŁA" znów w gminie Ozorków

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Po trzech latach przerwy Cyrk „WISŁA” z Legionowa znów zawitał do naszej gminy. Na udostępnionej przez gminę Ozorków działce (boisko piłkarskie) w  miejscowości Leśmierz w dniu 14 października znów nasi mieszkańcy skorzystali z przedstawienia urządzonego przez artystów Cyrku „WISŁA”. Naturalnie, widowisko cyrkowe przyciąga najmłodszych, a wraz z nimi – opiekunów tj. rodziców, dziadków i innych krewnych i dzięki temu organizatorzy zyskują na frekwencji. Są tam zwierzęta, jest dobry humor i różne cyrkowe triki oraz wesołe sztuczki wykonywane z udziałem publiczności. Na tej niewielkiej – relatywnie - arenie cyrkowej doświadczeni wykonawcy realizują dość ciekawy program, który zaspokaja zapewne oczekiwania zainteresowanej publiczności. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/895-cyrk-wisla-znow-w-gminie-ozorkow
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola