Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki parafialne w Solcy Wielkiej 2018

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Po żniwach wszędzie są dożynki, ale święto rolników-żniwiarzy z Parafii św. Wawrzyńca w Solcy Wielkiej wygląda bardzo okazale. Zaplanowane w tym roku na 9 września uroczystości dożynkowe w Solcy były ostatnimi spośród wszystkich organizowanych w kościołach na terenie gminy Ozorków. To symboliczne rolnicze święto obchodzono nad wyraz uroczyście, przy zaangażowaniu większości rolników – producentów żywności z tego terenu. Właśnie, tę wyprodukowaną żywność w symboliczny sposób, zgodnie z tradycją, rolnicy w tym dniu przynieśli do swych  świątyń. Okupione pracą, potem ludzkim, a także pewną troską - owoce swojej ziemi, płody rolne prezentowali najsamprzód w procesji wokół świątyni, by zaraz potem złożyć je przed ołtarzem do poświęcenia.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/875-dozynki-parafialne-w-solcy-wielkiej-2018
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola