Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I sesja Rady Miejskiej kadencji 2018 - 2023

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Ślubowanie radnych, burmistrza Jacka Sochy oraz wybór Prezydium Rady Miejskiej były głównymi punktami pierwszej sesji RM kadencji 2018 – 2023, która odbyła się 22 listopada 2018 r. Po ślubowaniu radni w tajnym głosowaniu wybrali przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących piętnastoosobowej Rady Miejskiej. Klub Prawo i Sprawiedliwość, który ma w Radzie siedmiu przedstawicieli, zgłosił na przewodniczącego Ryszarda Kałużnego. Drugim kandydatem był Roman Kłopocki, zgłoszony przez sześcioosobowy klub Obywatelski Ruch Samorządowy. Przewodniczącym został Ryszard Kałużny, który otrzymał osiem głosów. Na dwóch wiceprzewodniczących klub PiS zgłosił Dariusza Plaskotę i Grzegorza Tomczaka, natomiast klub Obywatelski Ruch Samorządowy zgłosił jednego kandydata – Romana Kłopockiego. Wiceprzewodniczącymi zostali Dariusz Plaskota i Grzegorz Tomczak, którzy otrzymali w tajnym głosowaniu po osiem głosów. Po wyborze prezydium Rady Miejskiej w Ozorkowie ślubowanie złożył burmistrz Jacek Socha, wybrany przez mieszkańców na gospodarza miasta po raz trzeci.

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=5728
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola