Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Informacja dla rolników o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód - susza 2019r.

Data publikacji: 2019-07-04, Data modyfikacji: 2019-07-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Wójt Gminy Ozorków informuje, że w związku ze stwierdzeniem przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy wystąpienia suszy rolniczej rolnicy, których uprawy uległy uszkodzeniu mogą składać wnioski o oszacowanie szkód.  Na podstawie wniosków, Komisja przeprowadzi lustrację upraw w poszczególnych gospodarstwach, w celu stwierdzenia faktycznego zakresu szkód. Zgodnie z prowadzonym monitoringiem suszy przez IUNG w Puławach, na terenie Gminy Ozorków szacowaniu podlegać mogą uprawy: - zbóż ozimych, zbóż jarych, warzyw gruntowych, roślin strączkowych, kukurydzy, rzepaku i rzepiku krzewów owocowych rosnących na I  kategorii glebowej  /  tj. na glebach klasy  V, VI  /, - zbóż ozimych, zbóż jarych, rzepaku i rzepiku, roślin strączkowych  na II kategorii glebowej  /tj. na glebach klasy IVb  /, - zboża jare na III kategorii glebowej /tj. IVa, IV/.  Do wniosku o szacowanie szkód należy dołączyć: 1. oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach, 2. oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej, 3. wydruk wniosku z ARiMR  o przyznanie płatności bezpośrednich za 2019 rok, 4. ubezpieczenie upraw  / do wglądu / w przypadku gdy są ubezpieczone. Wnioski do pobrania w Urzędzie Gminy lub ze strony internetowej Urzędu Gminy www.ug-ozorkow.pl). Jednocześnie informuję, że przy wypełnianiu wniosku o oszacowanie szkód należy zachować zgodność danych zawartych we wniosku o przyznanie płatności na bieżący rok, złożonym do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.   Wnioski będą przyjmowane w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 lipca 2019 roku.    - Oświadczenie Nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach.  - Oświadczenie Nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedajnej) i poniesionych szkodach.  - Wniosek o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym, powstałych w wyniku wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/1055-informacja-dla-rolnikow-o-mozliwosci-skladania-wnioskow-o-oszacowanie-szkod-susza-2019r
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

    Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

    Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola