Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Najlepsza muzyka z filmowych hitów na ozorkowskim koncercie

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 
6 stycznia 2019 r. już po raz szósty odbył się Koncert Noworoczny w hali sportowej; tym razem ozorkowska publiczność wysłuchała najpiękniejszych i najbardziej znanych tematów muzycznych z  filmów zagranicznych. Hollyłódzka Orkiestra Filmowa pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego, którą tworzą muzycy z Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi i Łódzkiej Akademii Muzycznej zaprezentował hity z takich filmów, jak m.in. Gwiezdne Wojny, Mission Imposible, seria James Bond, Różowa Pantera, Król Lew, Indiana Jones, Dirty, Dancing, Pół żartem, pół serio. Muzykom towarzyszyło dwoje solistów Teatru Wielkiego w Łodzi: Paulina Pomykała- Przeździecka i Krzysztof Pilch. Koncerty noworoczne w Ozorkowie, organizowane z inicjatywy burmistrza Jacka Sochy, cieszą się ogromną popularnością; na tegoroczny przybyło ponad 600 osób, wśród nich burmistrz Jacek Socha, poseł Marek Matuszewski i z-ca Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski. Widzowie nagrodzili występy muzyków owacjami na stojąco i tradycyjnie nie mogło zabraknąć bisów. Koncertowi towarzyszyła zbiórka na rzecz Adama Puchały, który od lat zmaga się z glejakiem wielopostaciowym IV stopnia. Podczas zbiórki charytatywnej połączonej z licytacją udało się zebrać 5.204,69 zł.

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=6240
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola