Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Noc Lampionów 2018

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
1 września, w ostatnią sobotę wakacji, ozorkowianie spotkali się nad Zalewem Miejskim, by wypuścić na wodę lampiony szczęścia. Noc lampionów na pożegnanie wakacji, na którą od ośmiu lat zaprasza burmistrz Jacek Socha, to pełna uroku impreza, a podświetlone, wypuszczone na wodę lampiony symbolizują pozbycie się trosk i problemów. Kolorowe, papierowe kwiaty rozświetliły zalew ok. godz. 21-ej, po zachodzie słońca, natomiast kilka godzin wcześniej na dzieci, które pojawiły się nad zalewem, czekała “Fabryka zabawek”, gdzie pod opieką animatorów dzieci ozdabiały zabawki, projektowały gry planszowe, tworzyły ozdoby z makaronu, bibuły i koralików. Dużym powodzeniem cieszyła się Fotobudka, gdzie każdy mógł bezpłatnie zrobić sobie zdjęcie w fantazyjnym nakryciu głowy. Po zmroku na wodzie pojawiły się kolorowe, podświetlone kwiaty, ale na tym nie zakończyła się Noc Lampionów; chętni mogli bawić się dalej przy muzyce na plaży.  

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=5170
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

    Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

    Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola