Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy dzień w szkole

Data publikacji: 2018-09-04, Data modyfikacji: 2018-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Wakacje szkolne trwały ponad dwa miesiące, a więc wystarczająco długo, by ten letni wypoczynek uczniów – wolny od wszelkich zajęć - pozwolił zregenerować siły fizyczne i duchowe - do dalszej nauki. Dlatego też, powrót do swej szkoły po długim leniuchowaniu charakteryzuje się zazwyczaj nową energią młodego pokolenia, a konkretnie ludzi z otwartymi umysłami, zapałem do działania i gotowymi na kolejne poznawanie życiowych mądrości. Naturalnie, nieco mniej zdecydowania widać na twarzach najmłodszych uczniów, ale to tylko w początkowym okresie nauki. Na dzień dzisiejszy należy przyjąć, że dla większości wychowanków placówek szkolnych funkcjonujących na terenie gminy Ozorków, obowiązek szkolny to miła powinność młodego człowieka, który poprzez zdobywanie wiedzy przygotowuje się do dorosłego życia. Do takich przekonań skłaniają właśnie dotychczasowe osiągnięcia owych wychowanków, których wysokie wyniki często dystansują rówieśników z wielu szkół w naszym kraju. Co przyniesie kolejny rok, czy też niedaleka przyszłość – jeszcze nie wiemy, natomiast uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019 w naszej gminie w dniu 3 września br. pozwalają patrzeć w tę przyszłość z optymizmem.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/872-pierwszy-dzien-w-szkole
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola