Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Prezes PAN: nowa ustawa o uczelniach doceni wybitnych uczonych

Data publikacji: 2017-09-20, Data modyfikacji: 2017-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezes PAN: nowa ustawa o uczelniach doceni wybitnych uczonych
Nowa ustawa dot. uczelni bardziej niż dotąd doceni wybitnych uczonych – ocenił w rozmowie z PAP prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński. W jego przekonaniu nowe przepisy to „bardzo ważny krok w dobrym kierunku”.

Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński - proszony przez PAP o ocenę założeń reform zaprezentowanych we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina - powiedział: "Uważam, że to bardzo ważny krok w bardzo dobrym kierunku".

"Nowa ustawa dotycząca uczelni doceni - bardziej, niż to teraz ma miejsce - wybitnych uczonych" – skomentował prof. Duszyński.

Zwrócił uwagę, że ustawa ma zdefiniować, czym jest wybitne dokonanie. "To już nie jest liczba punktów, które można uzbierać średnimi pracami czy wystąpieniami zjazdowymi. To są wybitne prace - co więcej, dostrzeżone przez międzynarodową naukę, a więc cytowane" – zwrócił uwagę.

Jak ocenił, nowe przepisy sprawią, że będzie odchodzić się od ilościowej analizy dokonań, a pójdzie się w stronę jakości takich dokonań. Według niego taki trend to coś bardzo ważnego i bardzo oczekiwanego.

Jerzy Duszyński odniósł się też do zmian, jakie po reformach uczelni czekają PAN. "Polska Akademia Nauk dostała trochę czasu na to, żeby zaproponować wizję swojej przyszłości. My bardzo intensywnie pracujemy nad taką wizją. Mamy kilka koncepcji" – powiedział. Zaznaczył, że na pewno w najbliższym czasie PAN wskaże swoje propozycje. "Nie chcemy się znaleźć w tyle, za zmieniającym się światem akademii w Polsce" - powiedział.

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

Ludwika Tomala (PAP) Nauka w Polsce
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola