Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przebudowa ul. Kochanowskiego

Data publikacji: 2018-08-01, Data modyfikacji: 2018-08-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod koniec lipca ruszyła przebudowa ul. Kochanowskiego. Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, podpisał umowę z miastem 25 lipca, a kilka dni później, 31 lipca, na miejscu pojawiła się ekipa budowlana. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy; wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA w Poddębicach. Wykonawca na realizację zadania ma czas do połowy listopada. Inwestycja obejmuje modernizację ulicy na całym jej odcinku oraz  budowę kanalizacji deszczowej od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Wodną. W ramach inwestycji wyremontowane zostanie również skrzyżowanie ul. Kochanowskiego z ul. Lipową, a także nieutwardzony odcinek ul. Lipowej. Przebudowane zostaną: nawierzchnia jezdni, chodniki oraz zjazdy do posesji w granicy pasa drogowego. Koszt wszystkich prac wynosi ponad 1 mln 700 tys. zł; Ozorków otrzymał aż 80 % dofinansowania (ponad 1 mln 300 tys. zł.) z budżetu państwa. Pieniądze zostały pozyskane w ramach uruchomionego w tym roku Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=4932
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola