Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rowerem z Modlnej do Sokolnik

Data publikacji: 2017-06-29, Data modyfikacji: 2017-06-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Rowerem z Modlnej do Sokolnik

Ponad 90 dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycielami wzięło udział w sobotę, 27 maja, w rajdzie rowerowym z Modlnej do Sokolnik (woj. łódzkie). Rajd połączony był z praktyczną nauką bezpiecznej jazdy i zachowań na drodze. Zakończył się piknikiem bogatym w liczne niespodzianki: gry i zabawy, podchody w lesie, malowanie buziek i nietypową lekcję…

Sobotnie wydarzenia rozpoczęły obchody Dnia Mamy, czyli występy dzieci oraz ich życzenia dla mam. Następnie zgromadzeni goście poznali wyniki konkursu plastycznego „Czy na drodze czy na skwerze, bądź bezpieczny na rowerze - czyli rowerowy zawrót głowy” oraz obejrzeli zwycięskie prace.

Dzień z tematyką bezpieczeństwa kontynuowany był podczas warsztatów dla dzieci. Zaproszona do współpracy organizacja Rowerowa Łódź przeprowadziła krótkie prelekcje oraz manewry dla dzieci, tak by poznały zasady prawidłowego poruszania się na rowerze. Slalom, skrzyżowanie z różnymi kombinacjami pierwszeństwa i tory przeszkód to tylko kilka z działań, jakie przećwiczyły dzieciaki. Następnie, ubrane w kamizelki, kaski rowerowe, odblaski przejechały rowerami do leśniczówki w Sokolnikach. O bezpieczeństwo rajdu dodatkowo zadbała policja, która na czas przejazdu rajdu zatrzymała ruch na trasie rowerowej wycieczki.  

W ramach programu pracownicy firmy mogą zgłaszać projekty, skierowane do dzieci i dalej, jeśli projekty zostaną wybrane, realizują je wspólnie ze społecznościami lokalnymi. Nam się udało, dlatego  tu jesteśmy - mówi Izabela Otto, pomysłodawczyni „Rowerowego zawrotu głowy”.

Mamy nadzieję, że dzieciom spodobał się rajd i praktyczne manewry, jakie dla nich przygotowaliśmy. Chcieliśmy sprawić najmłodszym trochę radości, a przy okazji nauczyć ich i przypomnieć pewne zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Miło jest patrzeć jak dzieciaki się uśmiechają i dobrze bawią. Wierzę również, że dzięki przyjaznej i praktycznej formie wiele zapamiętają z dzisiejszych lekcji – cieszy się Izabela Otto.

Zwieńczeniem rajdu rowerowego był piknik w leśniczówce w Sokolnikach, gdzie na dzieci czekało wiele niespodzianek. Malowanie buziek, wyjątkowe podchody, czyli poszukiwanie skarbów w lesie, grill oraz przede wszystkim wyjątkowa lekcja o prosiaczkach i dzikach, przeprowadzona w lesie przez doradcę żywieniowego ds. trzody chlewnej Dariusza Adrjana.

Firma nie tylko dba o produkcję pasz wysokiej jakości, ale i chętnie wspiera inicjatywy pracowników, zwłaszcza te związane z edukacją w zakresie bezpieczeństwa dzieci i zwierząt gospodarskich. „Rowerowy zawrót głowy” połączył oba tematy – mówi Karolina Pietrzko.

To co zasługuje na szczególne uznanie to to, że uczestnicy zespołu, czyli osoby reprezentujące różne działy, od administracji poprzez księgowość, dział rozwoju agrobiznesu Agra-Matic, HR, po IT i sprzedaż wszystkie działania od początku do końca przygotowali sami, świetnie się przy tym bawiąc. Świadczy to o ich doskonałej współpracy i zaangażowaniu. Zapewnili dzieciom moc wrażeń, zadbali o dobrą atmosferę, a nawet świetną pogodę! – dodaje Karolina Pietrzko.

Poza organizacją rajdu rowerowego oraz pikniku, firma zafundowała szkole tablicę interaktywną. W ramach „Działamy i wspieramy” zrealizowała już kilkanaście projektów w całej Polsce m.in. pobudowała plac zabaw w Łęczycy (przy ul. Dworcowej), stworzyła ogród doświadczeń, wyremontowała kilka sal lekcyjnych, a także poprowadziła wiele zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa dzieci oraz zwierząt i pochodzenia mleka i jaj, m.in. w Parzęczewie. 

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: De Heus
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola