Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świętowaliśmy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA,KIEDY MY ŻYJEMY.CO NAM OBCA PRZEMOC WZIĘŁA,SZABLĄ ODBIERZEMY. 100 lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę nasi rodacy uczcili należycie to niezwykle ważne wydarzenie w historii Rzeczypospolitej. Tak, jak 100 lat temu po zmartwychwstaniu państwa polskiego, tak również i dzisiaj cały naród potwierdził, że nie ma nic cenniejszego jak Niepodległa Polska. Wówczas, wiara w odrodzenie się Rzeczypospolitej i powrót polskości łączyły się z walką i wieloma ofiarami, a dzisiaj wystarczą nasze gorące serca - bijące dla Polski najmocniej. Łącząc się myślą z tamtym bohaterstwem oddajemy cześć Polakom, którzy we właściwym momencie potrafili odzyskać wolność swej Ojczyzny. 123 lata nadziei poprzez podtrzymywanie świadomości narodowej i walki na wielu frontach, w tym w powstaniach narodowych przywiodły naszych rodaków do pamiętnej daty 11 listopada 1918 roku. Znani wielcy Polacy zasłużyli się ogromnie dla Ziemi Ojczystej i również wielu z Nich zapłaciło swoim życiem za działalność zmierzającą do odbudowy polskiej państwowości. Najważniejsze postacie tamtych czasów zwane „Ojcami Niepodległości” to wybitne autorytety – politycy, żołnierze i artyści.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/905-swietowalismy-100-rocznice-odzyskania-niepodleglosci
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola