Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 5

Data publikacji: 2018-07-05, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Do końca wakacji potrwają prace związane z termomodernizacją Przedszkola Miejskiego nr 5 w Ozorkowie. Przedszkole to jest drugim z pięciu miejskich przedszkoli, objętych projektem pt. „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Miasta Ozorków”. W minionym roku, jako pierwsze, zmodernizowano Przedszkole Miejskie nr 3. W ramach inwestycji w PM5 zostaną ocieplone ściany zewnętrzne, stropodachy, ściany piwnic oraz stropy zewnętrzne, zostaną wymienione drzwi i okienka piwniczne (pozostałe okna wymieniono w latach poprzednich). Zostanie zmodernizowany cały system grzewczy, łącznie z wymianą instalacji i kaloryferów, system przygotowania ciepłej wody, wentylacji i przeciwpożarowy. Program termomodernizacji przedszkoli realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi 2,1 mln zł. Na 2019 r. zaplanowano termomodernizację PM4, a na 2020 r. – PM1 i PM2.

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=4893
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola