Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Termomodernizacja siedziby Urzędu Gminy Zgierz

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
    Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -2020.   Miło nam poinformować, że zakończono realizację projektu, który polegał na termomodernizacji budynku Urzędu Gminy Zgierz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej IV Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.1 Termomodernizacja budynków – ZIT. Projekt został zrealizowany w ramach Strategii Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego 2020+. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane „ACTIVE” z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim. Prace budowlane polegały na dociepleniu budynku Urzędu Gminy Zgierz wraz z otynkowaniem, wymianie rynien i rur spustowych oraz instalacji wentylacji mechanicznej. Została wymieniona także część instalacji elektrycznej oświetlenia wraz z punktami oświetleniowymi. W zakres robót weszła również wymiana części okien wraz z parapetami wewnętrznymi, a także parapetów zewnętrznych, montaż ocieplenia klatki schodowej na strych wraz z otynkowaniem, ocieplenie stropu na strychu, montaż sufitów podwieszanych w wybranych pomieszczeniach, montaż oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego kierunkowego. Celem projektu była poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy w Zgierzu, ograniczenie zapotrzebowania na energię cieplną i zużycie energii elektrycznej. Ponadto budynek poddany termomodernizacji stał się bardziej odporny na niekorzystne działanie zjawisk atmosferycznych, a dzięki realizacji inwestycji obiekt spełnia standardy techniczne i funkcjonalne oraz przyczynia się do poprawy ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza. W wyniku przeprowadzonych działań powstał przyjazny środowisku obiekt użyteczności publicznej wzbogacający infrastrukturę publiczną.   Artykuł Termomodernizacja siedziby Urzędu Gminy Zgierz pochodzi z serwisu Gmina Zgierz - Oficjalna strona internetowa.

Pełna treść wiadomości na: gminazgierz.pl/?p=9740
gminazgierz.pl, Źródło artykułu: gminazgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola