Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Umowa o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi na zadanie pn. "Rewaloryzacja Parku zabytkowego w Dzierżąznej"

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 31.12.2018 r. Wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek podpisała umowę o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zadanie pn. „Rewaloryzacja Parku zabytkowego w Dzierżąznej”. Projekt obejmuje wykonanie strefy fitness z urządzeniami siłowni zewnętrznej oraz trampolinami, montaż altany parkowej, montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze, tablice i stojaki na rowery, wykonanie plaży nad brzegiem zalewu z leżankami i pufami parkowymi, montaż toalety publicznej, przebudowę istniejącej wewnętrznej instalacji oświetleniowej. W ramach realizacji projektu przewidziano również usunięcie części drzew. Na części drzew przewidziano wykonanie prac pielęgnacyjnych. Rewaloryzacja parku zwieńczona będzie projektowaną zielenią. Zaplanowano do wykonania nasadzenia w formach geometrycznych z krzewów i bylin. Projektowane drzewa liściaste w formie kolumnowej i piennej tworzyć będą aleje i szpalery. Jedno drzewo soliterowe przewidziano nad brzegiem stawu. Pod koronami drzew w najbardziej zacienionych miejscach zaproponowano nasadzenie roślin zadarniających tworzących ozdobne kobierce. Najciekawszym elementem jest główna oś widokowa biegnąca od dworku w stronę istniejącego stawu, obsadzona w większości różnymi gatunkami róż rabatowych. Projekt jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie dotacji i pożyczki w wysokości do 95% wartości całego zadania. Planowana realizacja inwestycji przewidziana jest do końca 2019 r. www.zainwestujwekologie.pl Artykuł Umowa o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Łodzi na zadanie pn. „Rewaloryzacja Parku zabytkowego w Dzierżąznej” pochodzi z serwisu Gmina Zgierz - Oficjalna strona internetowa.

Pełna treść wiadomości na: gminazgierz.pl/?p=9783
gminazgierz.pl, Źródło artykułu: gminazgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola