Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wernisaż wystawy Bronisława Matusza

Data publikacji: 2017-02-14, Data modyfikacji: 2017-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
13 lutego 2015 r. o godz. 18.00 w Zgierskiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Bronisława Matusza andbdquo;Portrety zwierzątandrdquo;. Autor uchwycił w kadrze najrozmaitsze gatunki zwierząt, zarówno w ich naturalnych warunkach, jak i zamknięciu. Lwią część (określenie to, w kontekście wystawy, wydaje się być trafne) stanowią fotografie ptaków. Prezentowane na wystawie zbiory zostały wykonane podczas wycieczek Bronisława Matusza po terenie gminy Zgierz oraz zagranicznych wojaży. Bronisław Matusz jest doktorem nauk humanistycznych. Pracuje w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. Jest kilkakrotnym mistrzem Polski w modelarstwie. Interesuje się filmowaniem, fotografią przyrodniczą i dokumentalną, a także historią regionalną. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawa czynna do końca lutego (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00).

Pełna treść wiadomości na: http://www.mokzgierz.pl/aktualnosci/435
mokzgierz.pl, Źródło artykułu: mokzgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola