Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wsparcie rządu na drogi lokalne - wizyta Ministra Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego w Ozorkowie

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Wojewoda Zbigniew Rau i burmistrz Jacek Socha, w obecności Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, posła Marka Matuszewskiego i przedstawicieli mediów, 26 września w Ozorkowie uroczyście podpisali umowę o dofinansowaniu z budżetu państwa rozpoczętej w wakacje przebudowy ul. Kochanowskiego. Przypomnijmy; koszt przebudowy ulicy wynosi ponad 1 mln 700 tys. zł, Ozorków otrzymał na to zadanie 80 procent dofinansowania, czyli blisko 1 mln 400 tys. zł  z uruchomionego w tym roku rządowego Programu Wsparcia Lokalnej Infrastruktury Drogowej. – Realizacja tej inwestycji to przykład projektu, który otrzymuje dofinansowanie z rządowego wsparcia dla dróg samorządowych  – mówił minister Jerzy Kwieciński – W tym roku skierowaliśmy jako rząd największe jak dotąd w skali roku środki finansowe na modernizację i budowę dróg lokalnych; było to 1 mld 300 mln zł. Jednak potrzeby są znacznie większe, dlatego przygotowaliśmy kolejny program, w ramach którego w przyszłym roku na dofinansowanie przebudowy dróg lokalnych rozdysponujemy z budżetu państwa 6 mld 85 mln zł. W 2018 r woj. łódzkie otrzymało w sumie 31 mln zł na wsparcie samorządów jeśli chodzi o modernizację dróg lokalnych, w latach następnych kwota ta będzie znacznie większa. – W tym roku do Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły wnioski na łączną kwotę 148 mln zł dofinansowania na drogi lokalne, to pokazuje, jak duże są potrzeby  w tym zakresie – mówił wojewoda łódzki Zbigniew Rau – W przyszłym roku do dyspozycji naszego województwa będzie ponad 300 mln zł, pozwoli to na wsparcie finansowe znacznie większej liczby lokalnych drogowych inwestycji. Do ubiegłego roku samorząd mógł otrzymać maksymalnie 50% dofinansowania, a na realizację przebudowy i jej rozliczenie miał tylko rok; od 2019 r. dofinansowaniem w wysokości do 80% będą objęte także większe, kilkuletnie inwestycje. Pozwoli to samorządom na przeprowadzenie modernizacji infrastruktury drogowej w znacznie większym zakresie. – Budowa nowych dróg i przebudowa istniejących to bardzo drogie przedsięwzięcia, bez funduszy z zewnątrz wręcz niemożliwe do wykonania, dlatego bardzo się cieszę, że Ozorków może korzystać z tak znacznego wsparcia finansowego – mówił burmistrz Jacek Socha – przebudowa ul. Kochanowskiego jest kolejnym elementem modernizowanego układu drogowego w naszym mieście, ponieważ stanowi ciąg komunikacyjny z przebudowaną w tym roku ul. Południową z mostem, ul. Maszkowską i nowymi rondami. Burmistrz Jacek Socha zapewnił też, że miasto w kolejnych latach będzie składać wnioski o dofinansowanie z programu rządowego przebudowy dróg lokalnych.  

Pełna treść wiadomości na: umozorkow.pl/?p=5331
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola