Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zadbaj o siebie jesienią - TOP zabiegi

Data publikacji: 2017-10-12, Data modyfikacji: 2017-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Zadbaj o siebie jesienią - TOP zabiegi

Wahania temperatur, brak słońca i deszcz – jesienna aura nie jest łaskawa dla skóry. Znika przyjemna, wakacyjna opalenizna, a narażona na pogodowe psikusy cera staje się pozbawiona blasku. Można jednak temu zaradzić! O czym warto pamiętać, by cieszyć się promiennym wyglądem podczas jesieni?

Przełom września i października to świetny moment, by rozpocząć regenerację zmęczonej i pozbawionej blasku skóry. Należy pamiętać, że nie tylko upały i promieniowanie słoneczne niszczą naszą cerę. Niekorzystny wpływ na jej stan ma również mróz i wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Jesień i zima to czas gdy skóra staje się bardzo wrażliwa, zaczerwieniona i wysuszona.

Regenerujące maski i kwasy                              

Wybawieniem dla wysuszonej skóry jest odpowiednia pielęgnacja. Z tego względu warto zwracać uwagę na skład kremów. Podstawą naszej pielęgnacji powinny stać się kosmetyki i preparaty witaminowe, mocno natłuszczające, tworzące barierę ochronną w okresie niskich temperatur. Osoby spragnione profesjonalnej opieki mogą skorzystać z regenerujących zabiegów z serii Dermaquest. - Ich działanie opiera się na zastosowaniu kwasów owocowych oraz silnych substancji biologicznie czynnych, które w rezultacie złuszczają naskórek, stymulują oraz regulują procesy fizjologiczne, jakie naturalnie zachodzą w skórze. Każdy zabieg jest dobierany indywidualnie, dzięki czemu zostaje dopasowany do konkretnego rodzaju skóry i jej potrzeb – mówi Agnieszka Pękala, kosmetolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Peeling i codzienna pielęgnacja

Codzienna, wykonywana rano i wieczorem pielęgnacja to klucz do zadbanej skóry. Ważne, aby przed rozpoczęciem nowego dnia pamiętać o kremie, który nałożony na twarz zapewni jej podstawowe nawilżenie. Błyskawiczną poprawę cery zapewnia także zabieg INTRACEUTICALS. Rozjaśnia skórę twarzy, niweluje cienie pod oczami, zmniejsza widoczność zmarszczek i uzupełnia ilość kwasu hialuronowego we wszystkich warstwach skóry.

Nieinwazyjna depilacja  

Słońce i opalenizna to jedni z największych wrogów depilacji laserowej. Poddane zabiegowi partie ciała nie powinny być wystawione na działanie promieni słonecznych kilka tygodni przed i po zabiegu. Z tego względu jesień to najlepszy czas na rozpoczęcie swojej przygody z trwałą depilacją.

Dodatkowo, w sezonie jesiennym i zimowym skóra ma nieco jaśniejszy odcień, dzięki czemu światło lasera jest lepiej absorbowane przez włosy, a zabiegi przynoszą większe efekty. – Sprawdzoną metodą trwałej depilacji jest zabieg z użyciem lasera diodowego Palomar Vectus. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę zawartą w cebulce włosa, w wyniku czego dochodzi do zniszczenia nie tylko samej cebulki, ale również macierzy, w której jest produkowana. Dzięki temu już przy pierwszym zastosowaniu lasera diodowego tracimy na stałe około 20 proc. włosów. Kolejne zabiegi wykonywane w odpowiednich odstępach pozwolą cieszyć się gładką skórą i brakiem podrażnień, jak przy innych metodach depilacji – dodaje kosmetolog.

 Jesień to bezcenna pora dla pielęgnacji twarzy i ciała. Pozwala na regenerację skóry po wystawieniu na wysuszającą, letnią aurę. To również doskonały moment na poprawę samopoczucia podczas deszczowych dni.

VESUNA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: VESUNA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

    Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

    Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola