Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zagrali dla Kuby

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
15 lipca br., w dniu meczu finałowego Mundialu w Rosji,  do Małachowic zjechali nasi oldboje. Tegorocznej sportowej konfrontacji zasłużonych piłkarzy przyświecał bardzo szczytny cel, a mianowicie – urządzenie na tamtejszym boisku piłkarskiej imprezy poświęconej pamięci zmarłego w kwietniu br. piłkarza drużyny LKS Małachowice śp. Roberta Banaszczaka, nazywanego również Kubą. Naturalnie, gospodarzem imprezy  byli sportowcy miejscowego klubu Kanarki Małachowice z prezesem Marcinem Pięta na czele. Szlachetna inicjatywa piłkarzy tego klubu wyzwoliła wiele potrzebnej energii dla zorganizowania dorocznego meczu oldbojów. Gminny Ludowy Klub Sportowy zaprosił do udziału w imprezie oldbojów z naszych LZS-ów, a także wdowę po Kubie - Panią Justynę, która w otoczeniu rodziny oglądała mecz poświęcony zmarłemu mężowi. Przed rozpoczęciem meczu uczciliśmy minutą ciszy pamięć nieżyjącego Kuby – dla wielu bliskiego kolegi z boiska. Drużyna z Małachowic wystawiła własną drużynę piłkarską przeciw pozostałym piłkarzom z takich klubów jak Czerchów, Wróblew, Sierpów, Solca Wielka, Modlna, Leśmierz i Skromnica. Tak więc, naprzeciw siebie stanęły dwie silne drużyny z dość atletycznie wyglądającymi zawodnikami. To jednak w niczym nie przeszkodziło, by na boisku zaistniała ostra piłkarska rywalizacja. Oczywiście, sędzia zawodów nie musiał często używać gwizdka, ponieważ po murawie biegało 20-tu kulturalnych sportowców, których doświadczenie i rozsądek nie pozwoliły na popełnianie jakichkolwiek błędów.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/846-zagrali-dla-kuby
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola