Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawody wędkarskie w Sokolnikach

Data publikacji: 2018-07-31, Data modyfikacji: 2018-07-31
A A AWydrukDrukuj  
 
28 lipca br. Sekcja Wędkarska PZW w Sokolnikach Lesie, prowadzona od lat przez Prezesa Zbigniewa Borowego zorganizowała – wzorem lat ubiegłych – spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Doskonałym miejscem do wędkowania jest sokolnicki staw, gdzie jednocześnie można realizować jedno ze statutowych zadań PZW -  propagowanie sportu wędkarskiego wśród dzieci i młodzieży. Ten przeuroczy zakątek sokolnickiej ziemi przyciąga również wielu innych mieszkańców poszukujących latem dogodnej dla siebie formy rekreacji i wypoczynku, którzy razem z uczestnikami zawodów spławikowych  biorą udział w  promowaniu u nas wędkarstwa. Na zaproszenie Sekcji Wędkarskiej w Sokolnikach na zawody przybyli młodzi wędkarze z Sokolnik, Helenowa, Jasionki, Łodzie i nawet z niemieckiej Lubeki. Na sokolnickim łowisku występuje wiele gatunków ryb, ale w dniu zawodow dały się zwabić tylko leszcze, płocie i okonie. /Szersza relacja w Gminniaku/. Pao

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/850-zawody-wedkarskie-w-sokolnikach
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola