Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZGS zaprasza na wystawę Kwadratarnia 2

Data publikacji: 2017-02-14, Data modyfikacji: 2017-02-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Nowy Rok rozpoczynamy wernisażem wystawy Kwadratarnia 2 Aleksandra Olszewskiego. 9 stycznia o godz. 18.00 Zgierską Galerią Sztuki zawładną geometryczne kształty. Pochodzący z Radomia artysta zaprezentuje cykl grafik cyfrowych. Aleksander Olszewski ukończył studia w PWSSP w Łodzi. Jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu, a także kierownikiem Katedry Mediów Cyfrowych i Fotografii. Zajmuje się malarstwem i grafiką komputerową. Na swoim koncie ma 35 wystaw indywidualnych oraz ponad 250 zbiorowych. Prace prezentował m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Chile, USA i Rosji. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawa będzie czynna do końca stycznia (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00).

Pełna treść wiadomości na: http://www.mokzgierz.pl/aktualnosci/431
mokzgierz.pl, Źródło artykułu: mokzgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola