Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

24. Słodkobłękity - program imprezy

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 
28-29 września odbędą się 24. Zgierskie Spotkania Małych Teatrów „Słodkobłękity”, na które przybywają teatry offowe z całej Polski. Na dwóch kameralnych scenach Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu (Sali teatralnej im. Artura Mikulskiego i na klimatycznym strychu) będzie można obejrzeć 10 spektakli konkursowych i dwa pokazy towarzyszące. Laureatów konkursu i nagrody specjalnej im. Mariana Glinkowskiego wyłoni jury w składzie: Jadwiga Sącińska (teatrolog, animatorka kultury teatralnej, znawczyni kultury żywego słowa), Iwona Konecka (aktorka i reżyserka Teatru Realistycznego ze Skierniewic, pedagożka teatru i animatorka kultury) i Grzegorz Kwieciński (reżyser, scenograf, twórca Teatru Ognia i Papieru). Uczestnicy kochają „Słodkobłękity” między innymi za niezwykłą atmosferę pospektaklowych omówień, podczas których widzowie i jurorzy mogą konfrontować swoje opinie z motywacjami występujących artystów. Już po raz trzeci odbędą się także warsztaty krytyczne pod wodzą Adama Karola Drozdowskiego, których efektem i kolejnym krokiem w zdobywaniu warsztatu będzie gazeta festiwalowa tworzona na gorąco podczas „Słodkobłękitów”. Oprócz spektakli konkursowych, zapraszamy na przedstawienia towarzyszące – „Comfort Zone” zgierskiej grupy Art. 51 oraz na wyjątkowy spektakl dla dzieci i rodziców „Mój tata jest w Kosmosie” Teatru Hulajnoga. Do Zgierza z nową płytą „Legendy” przybędzie także Ania Brachaczek i Hrabia Fochmann, czyli duet z zespołu BiFF (www.biff.pl). Koncert w piątkowy wieczór odbędzie się w sąsiadującym z MOK Klubie AgRafKa i możecie być pewni, że oprócz premierowych piosenek zespół zapewni publiczności pełen charyzmy muzyczny performance. 24. Zgierskie Spotkania Małych Teatrów SŁODKOBŁĘKITY28-29 września 2018 r. / Zgierz Piątek, 28 września 14.45 Otwarcie przeglądu 15.00 „Wyspa” Teatr Narybek From Poland (Scena na strychu) 16.00 „Zbrodnia” Biały Teatr (Sala teatralna im. Artura Mikulskiego) 17.00 „HOMOSOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis zwyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki” Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy (Scena na strychu) 18.00 „Płaszcz” Anna Paszkowska (Sala teatralna) 19.00 „Comfort Zone” Teatr Art. 51 (spektakl pozakonkursowy, Scena na strychu) 20.15 Omówienia (Sala teatralna) 21.15 Koncert BiFF: duet Brachaczek i Fochmann (Klub AgRafKa, bilety 10 zł) Sobota, 29 września 12.00 „Mój tata jest w Kosmosie” Teatr Hulajnoga (spektakl pozakonkursowy, Scena na strychu) 14.00 „Ja, Mania”Angelika Sokólska (Scena na strychu) 14.45 „Noc Helvera” Teatr MDK Rumia (Sala teatralna) 15.45 „Kolor wolności” 2u1 Theatre (Scena na strychu) 16.30 „Sztuka latania” Krzesiwo (Sala teatralna) 17.15 „Blaszany Bębenek” Teatr Tetraedr (Scena na strychu) 19.00 „Kijów, Dara” Fundacja Banina (Sala teatralna) 19.45 Omówienia (Sala teatralna) Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Pełna treść wiadomości na: mokzgierz.pl/?p=1835
mokzgierz.pl, Źródło artykułu: mokzgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola