Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"88 Urodziny Sokolnik"

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Wzorem lat minionych, sokolniczanie konsekwentnie i bardzo kulturalnie obchodzą kolejne rocznice powstania swojej miejscowości. Właśnie dlatego wśród wielu wakacyjnych wydarzeń kulturalnych zawsze jest miejsce na ciekawą imprezę poświęconą mieszkańcom i wczasowiczom przebywającym w Sokolnikach Lesie. Społeczność przywiązana do życia w lesie i doceniająca walory zdrowotne Miasta Ogrodu Sokolniki, pamiętająca też zapewne opowieści o inicjatywie barona Aleksandra Rozstockiego dotyczącej parcelacji swojego majątku, żywo reaguje na tego rodzaju inicjatywy dotyczące swojej miejscowości, której daty powstania - podobno - dokładnie nikt nie zna. Jest ona bardziej kojarzona z powołanym do życia w 1930 roku – mówiąc w skrócie - stowarzyszeniem działkowiczów, natomiast sama nazwa nawiązuje niejako do uprawianych w tamtejszych lasach polowań z sokołem. Warto też przypomnieć, że na polowania do Sokolnik przyjeżdżał również nasz wielki pisarz Henryk Sienkiewicz. Sama liczba „88” nie może być kojarzona z bogatą historią, co jednak nie przeszkadza być dumnym ze swej miejscowości i wciąż piękniejącego jej oblicza.

Pełna treść wiadomości na: ug-ozorkow.pl/index.php/aktualnosci/861-88-urodziny-sokolnik
ug-ozorkow.pl, Źródło artykułu: ug-ozorkow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola