Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"e-usługi publiczne w Urzędzie Gminy Zgierz - dla wygody nas wszystkich"

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W ramach projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych i organizacyjnych w Urzędzie Gminy Zgierz w Zgierzu”, realizowanego w 2017r., Gmina Zgierz uruchomiła szereg usług elektronicznych, które ułatwiają kontakt z Urzędem Gminy Zgierz w dowolnej, wygodnej dla Państwa porze i formie. Drogą elektroniczną można wnieść między innymi: wniosek o wydanie zaświadczenia o nieposiadaniu lub posiadanych gruntach; wniosek o wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych podczas organizacji przyjęć; deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dotyczącą właścicieli nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy; deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dotyczącą właścicieli nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku; zgłoszenie zamiaru usunięcia drzewa/drzew; wniosek o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu/wymeldowaniu; wniosek o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego drogi gminnej/wewnętrznej Zainteresowane osoby mogą złożyć wnioski elektronicznie za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu http://cu.gminazgierz.pl/ lub bezpośrednio przez platformę ePUAP http://epuap.gov.pl/. Wnioski mogą składać osoby posiadające Profil Zaufany lub podpis elektroniczny weryfikowany certyfikatem kwalifikowanym. Profil zaufany, który pozwoli załatwić Państwu wiele spraw, nie tylko w naszym urzędzie, można w prosty sposób założyć na portalu ePUAP, a następnie potwierdzić swoją tożsamość przez system bankowy, certyfikat kwalifikowany lub wizytę w urzędzie skarbowym. Ważne jest również to, że za założenie profilu nie ponosi się żadnych opłat. Dodatkowo, zachęcamy Państwa do skorzystania z serwisu ePodatki dostępnego pod adresem: https://ugzgierz.epodatnik.info/. Portal pozwala w dogodnym momencie dla Państwa przeglądać i regulować zobowiązania podatkowe wobec gminy bez konieczności wizyty w Urzędzie. Zachęcamy do korzystania z udostępnionych usług, pozwoli to nam wszystkim lepiej wykorzystywać czas, a także środki techniczne ułatwiające życie. Artykuł „e-usługi publiczne w Urzędzie Gminy Zgierz – dla wygody nas wszystkich” pochodzi z serwisu Gmina Zgierz - Oficjalna strona internetowa.

Pełna treść wiadomości na: gminazgierz.pl/?p=9347
gminazgierz.pl, Źródło artykułu: gminazgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola