Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikat dotyczący szacowania strat spowodowanych przez suszę

Data publikacji: 2018-09-28, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgierz, 28.09.2018 r. Komunikat Wójt Gminy Zgierz informuje, że w związku z komunikatem Urzędu Wojewódzkiego z dnia 27 września 2018 r. istnieje możliwość doszacowania strat wg najnowszych wskazań IUNG tzn. w uprawach towarowych ziemniaków i buraków cukrowych rosnących na I i II kategorii glebowej, (tj. na glebach klasy IVb, V i VI), nie dotyczy niewielkich powierzchni arowych ziemniaków. Rolnicy, którzy wcześniej składali wnioski o oszacowanie strat składają jedynie Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach, tylko z wpisanym nr działki ewidencyjnej, powierzchnią niezebranej uprawy ziemniaków lub buraków cukrowych. Rolnicy, którzy nie składali wcześniej wniosku składają wniosek z następującymi załącznikami: 1) oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach, 2) oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej – ilość sprzedanych zwierząt w roku 2017, 3) wydruk wniosku z ARiMR o płatność bezpośrednią na rok 2018 (lub oświadczenie wraz wnioskiem z ARiMR o płatności obszarowej na rok 2017), 4) ubezpieczenie upraw producenta rolnego (do wglądu) w przypadku gdy uprawy są ubezpieczone. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Zgierz w Biurze Obsługi Klienta stanowisko 4 lub 3 (tel. 42 714- 28-34) w terminie do 5 października br.   DRUKI DO POBRANIA: wniosek_rolnika_o_oszacowanie_szkod przyklad_wypelnienia_oswiadczenia_nr_1 oswiadczenie_nr_1_o_strukturze_upraw oswiadczenie_nr_2_o_produkcji_zwierzecej Artykuł Komunikat dotyczący szacowania strat spowodowanych przez suszę pochodzi z serwisu Gmina Zgierz - Oficjalna strona internetowa.

Pełna treść wiadomości na: gminazgierz.pl/?p=9334
gminazgierz.pl, Źródło artykułu: gminazgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola