Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawiadomienie o LII sesji Rady Gminy Zgierz

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Piotr Lebiedziński zawiadamia że w dniu 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godz. 9:00 odbędzie się LII sesja Rady Gminy Zgierz w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz, ul. Łęczycka 4. PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad LII Sesji Rady Gminy Zgierz.2. Uwagi do porządku obrad LII Sesji Rady Gminy Zgierz.3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.4. Przyjęcie protokołów z obrad Sesji Rady Gminy Zgierz.5. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.6. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy Zgierz.7. Sprawozdania z prac komisji Rady Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym.8. Informacje i zapytania sołtysów. 9. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach: a) w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Gminy Zgierz na 2018 rok w zakresie zadań własnych – kwota 30 000,-zł. b) w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Gminy Zgierz na 2018 rok w zakresie zadań własnych – kwota 10 000,-zł. c) w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Zgierz na lata 2018-2026 d) w sprawie wyrażenia zgody na wprowadzenie należności pieniężnych jednostki samorządu terytorialnego do Rejestru należności Publicznoprawnych oraz określenia rodzaju należności pieniężnych, których dane są przekazywane do rejestru. e) w sprawie Statutu Gminy Zgierz f) w sprawie określenia szczegółowych zasad wnoszenia inicjatyw obywatelskich, zasad tworzenia komitetów inicjatyw uchwałodawczych, zasad promocji obywatelskich inicjatyw uchwałodawczych i formalnych wymogów, jakim muszą odpowiadać składane projekty. g) w sprawie nadania tytułu „Przyjaciel Gminy Zgierz”. h) w sprawie nadania tytułu „Przyjaciel Gminy Zgierz”. i) w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej oznaczonej działką numer 556 położonej w obrębie Szczawin. j) w sprawie zmiany Uchwały Rady Gminy Zgierz nr XLVI/615/18 z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Zgierz na 2018 r. 10. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz o złożonych interpelacjach i odpowiedziach.11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania zgłaszane na poprzednich sesjach.12. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi.13. Sprawy różne.14. Zamknięcie obrad LII Sesji Rady Gminy Zgierz. Artykuł Zawiadomienie o LII sesji Rady Gminy Zgierz pochodzi z serwisu Gmina Zgierz - Oficjalna strona internetowa.

Pełna treść wiadomości na: gminazgierz.pl/?p=9138
gminazgierz.pl, Źródło artykułu: gminazgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola