Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawiadomienie o LV sesji Rady Gminy Zgierz

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Przewodniczący Rady Gminy Zgierz Piotr Lebiedziński zawiadamia, że w dniu 6 listopada 2018 roku (wtorek) o godz. 15:00 odbędzie się LV Sesja Rady Gminy Zgierz w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgierz, ul. Łęczycka 4.   PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad LV Sesji Rady Gminy Zgierz.2. Uwagi do porządku obrad LV Sesji Rady Gminy Zgierz.3. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.4. Przyjęcie protokołu z obrad LIV Sesji Rady Gminy Zgierz.5. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.6. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Gminy Zgierz.7. Sprawozdania z prac komisji Rady Gminy Zgierz w okresie międzysesyjnym.8. Informacje i zapytania sołtysów. 9. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach: a) w sprawie określenia stawek w podatku od nieruchomości na terenie Gminy Zgierz, b) w sprawie określenia stawek podatku od środków transportu, c) w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów będącej podstawą do ustalenia podatku rolnego na terenie Gminy Zgierz, d) w sprawie przekazania w 2018 roku środków finansowych na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, e) w sprawie przeniesień w planie wydatków budżetu Gminy Zgierz na rok 2018 w zakresie zadań własnych – kwota 2 300,-zł f) w sprawie zmian budżetu Gminy Zgierz na rok 2018 w zakresie zadań własnych – kwota 80 000,- zł g) w sprawie zmiany budżetu Gminy Zgierz na rok 2018 w zakresie zadań własnych – kwota 73 200,- zł h) w sprawie zmiany Uchwały Nr XLI/551/17 Rady Gminy Zgierz z dnia 16 listopada 2017 r. w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Gminnego Zakładu Komunalnego w Dąbrówce Wielkiej, i) w sprawie określenia szczegółowych wymogów raportu o stanie gminy, j) w sprawie rozpatrzenia skargi na Wójta Gminy Zgierz, k) w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu. 10. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Zgierz o złożonych interpelacjach i odpowiedziach.11. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania zgłaszane na poprzednich sesjach.12. Interpelacje i zapytania radnych oraz odpowiedzi.13. Sprawy różne.14. Zamknięcie obrad LV Sesji Rady Gminy Zgierz. Artykuł Zawiadomienie o LV sesji Rady Gminy Zgierz pochodzi z serwisu Gmina Zgierz - Oficjalna strona internetowa.

Pełna treść wiadomości na: gminazgierz.pl/?p=9548
gminazgierz.pl, Źródło artykułu: gminazgierz.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat zgierski – powiat w województwie łódzkim z siedzibą w Zgierzu. W skład powiatu wchodzą gminy: Głowno, Ozorków, Zgierz, Aleksandrów Łódzki i Parzęczew. Powierzchnia powiatu obejmuje 855,18 km².

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, rezerwat jałowców „Ciosny”, Dąbrowa Grotnicka, Grądy nad Lindą, Grądy nad Moszczenicą, podziemne jezioro sprzed 130 tysięcy lat w okolicach Rogóźna, parki wiejskie oraz kąpieliska.

  Do zabytków zalicza się: kościoły (kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła z XVIII w. w Białej, kościół parafialny pw. św. Augustyna zz przełomu XV/XVI w. w Bratoszewicach, kościół parafialny pw. św. Szczepana zbudowany z 1752 r. i kościół parafialny pw. św. Wojciecha wzniesiony został w 2. poł. XVII w we wsi Koźle,Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w z 2. poł. XVII w. w Niesułkowie czy Kościół parafialny pw. św. Marcin w Strykowie zbudowany w latach 1912-1925), stary dom drewniany w Woli Błędowej czy dom z 1840 r. w Kłębinach.

  Z racji swojego położenia (centrum Polski, skrzyżowanie dróg krajowych i autostrad) powiat stanowi interesujący region inwestycyjny. Obecnie działaja tu 4 podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Aleksandrowie Łódzkim, Ozorkowie, Strykowie (Tulipan Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Diamond Park Stryków) i Zgierzu (kompleksy: Boruty i Rudunek).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola